Medyczna marihuana jako lek na zespół Tourette’a

Wpływ medycznej marihuany na objawy zespołu Tourett’a

Zespół Tourette’a dotyka 1% populacji i jak do tej pory nie wynaleziono skutecznej metody leczenia tej dolegliwości. Jak się jednak okazało w trakcie wstępnych badań i analiz, medyczna marihuana pozwala w aż 75 % przypadków niwelować charakterystyczne dla choroby tiki nerwowe i problemy z zachowaniem. Główną przyczyną tak pozytywnych wyników są właściwości zwiotczające mięśnie oraz rozszerzające i wyrównujące oddech, co finalnie doprowadza organizm do stanu głębokiego relaksu.

Dostępność medycznej marihuany

Nasiona medycznej marihuany dostępne są w specjalistycznych sklepach internetowych. Z powodzeniem można nabyć kilka sztuk w celach kolekcjonerskich, jednak uprawa rośliny jest w Polsce nielegalna, zgodnie z obowiązującym prawem.

Warto przy tym podkreślić, że właściwości lecznice jest w stanie zagwarantować wyłącznie wysokiej jakości medyczna marihuana, której nasiona pozyskane zostały ze sprawdzonych upraw. Przed zakupem należy sprawdzić pochodzenie nasion, aby mieć pewność, że będzie ona korzystnie wpływać na osobę borykającą się z zespołom Tourett’a.

nasiona marihuany